websazanadmin ۷ مرداد ۱۴۰۲ 0 نظر

5 نکته کلیدی خرید آپارتمان در سرخرود

خرید آپارتمان در سرخرود

5 نکته کلیدی خرید آپارتمان در سرخرود | حتمالاً بار‌‌ها شنیده‌اید که بهترین سرمایه ملک است. در حال حاضر ملک، می‌تواند آپارتمان، خانه ویلایی، زمین و … باشد. آنچه در زمینه خرید مسکن مهم است، فروش آن است. تعجب نکنید!! شما مکانی برای اسکان در شمال کشور می‌خرید و بعد از مدتی به دلایلی مانند افزایش تعداد نفرات خانواده، تبدیل به احسن، دل‌زدگی و بسیاری دلایل دیگر مایل به فروش آن می‌شوید.

وقتی ساختمانتان را فروختید، محاسبه می‌کنید و متوجه می‌شوید که اگر ملک را در فلان جا یا با فلان شرایط می‌خریدید دو تا سه برابر بیشتر سود می‌کردید. حس بدی است. ولی احتمالاً خودتان مقصر هستید. زمان خرید باید موارد بسیاری را از قبیل اطلاعات کامل در مورد آپارتمان و واحدهای دیگر آن، محل قرارگیری آن، رعایت استانداردهای ساختمان، امکانات آن و … در نظر می‌گرفتید.

در این مقاله سعی کرده‌ایم مطالب مهمی را در زمینه خرید آپارتمان در شمال و شهر سرخرود خدمتتان ارائه دهیم که امیدواریم مثمر ثمر باشد.

5 نکته کلیدی خرید آپارتمان در سرخرود

5 نکته کلیدی خرید آپارتمان در سرخرود
5 نکته کلیدی خرید آپارتمان در سرخرود

5 نکته کلیدی خرید آپارتمان در سرخرود

نیازسنجی

در مرحله اول باید نیاز خود را بسنجید. انتخاب مکان و شهر اولین قدم برای خرید آپارتمان در شمال است. باید ببینید چه کاربردی برای شما دارد. قصد استفاده به عنوان واحد تجاری دارید و یا قصد استفاده از واحد مسکونی موقت یا دائم را دارید. در صورتی که قصد سکونت موقت یا دائم دارید باید در نظر داشته باشید که تعداد خواب‌ها، پارکینگ‌ها و امکانات، باید مناسب سلیقه و نیاز شما باشد.

تحقیق درباره آپارتمان انتخابی

اگر آپارتمانی را برای خرید انتخاب کردید، قبل از معامله در رابطه با بنا، همسایگان و محله آن بخوبی تحقیق کنید. استعلام‌های مختلف را بگیرید که مشکل قانونی نداشته باشد و شکایتی ثبت نشده باشد.

توجه به امکانات و نیازهای ابتدایی ساختمان

کلیه امکانات ساختمان را بسنجید. از تعداد پارکینگ گرفته تا فضای انباری، تعداد و نوع سرویس‌های بهداشتی، تعداد و فضا کمد‌ها، عملکرد درست سیستم سرمایش و گرمایش و بسیاری موارد دیگر که نیازهای اولیه یک ساختمان است.

بررسی زیرساخت های آپارتمان در شمال

شهر‌‌های شمالی بدلیل آب و هوای مرطوب و تغییرات جوی، باعث می‌شود تا سرعت پوسیدگی زیرساخت‌های آپارتمان یا ویلا افزایش پیدا کند و گاهاً نیاز باشد تا چند سال یکبار کلیه زیر ساخت‌ها تعمیر یا تعویض شود. سیستم برق، لوله‌های روکار و دیوار‌ها و سقف‌های با متریال آسیب پذیر، مخازن آب و سیستم تهویه، اولین قسمت‌های زیر ساختی هستند که نیاز است قبل از استفاده از ملک، بررسی و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر شوند.

عدم رسیدگی به این موارد می‌تواند باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت و همچنین اتلاف وقت و انرژی گردد. علاوه بر آن صدماتی که با چشم مشخص نیستند می‌تواند شما را در مواقعی که انتظار ندارید آزار دهد. از اینرو سعی کنید از متخصصان این رشته کمک بگیرید تا سلامت ملک درخواستی شما را تضمین نمایند.

قوانین داخلی آپارتمان

در صورتی که آپارتمانی را خریداری کردید حتماً قوانین و مقررات ساختمان را از مدیریت و اهالی آن جویا شوید و از هزینه‌های مختلف نظیر شارژ ساختمان آگاه شوید. رعایت این قوانین به راحتی و امنیت آپارتمان خریداری شده شما بسیار کمک خواهد کرد.

خرید آپارتمان در سرخرود

خرید آپارتمان در سرخرود
خرید آپارتمان در سرخرود

مزایای خرید آپارتمان در شمال

تا کنون در مورد خرید آپارتمان در شمال 5 نکته کلیدی خرید آپارتمان در سرخرود بیان شد و در این میان به برخی مزایای چنین سرمایه گذاری در شمال نیز اشاراتی شد. در این بخش دقیق‌تر به این موضوع می‌پردازیم. خرید ویلا در شمال و یا خرید آپارتمان در شمال از نقطه نظر سرمایه گذاری، یک تصمیم بی‌ضرر محسوب می‌شود. چرا که بازار املاک و مسکن در کشور و خصوصا در شمال کشور هیچ گاه رو به افول نمی‌گذارد.

بنابراین تبدیل نقدینگی به سرمایه به شکل خرید ملک آن هم در شمال، حتما تصمیم سودآور و کم ریسکی خواهد بود. از سوی دیگر خرید آپارتمان با هدف کسب درآمد از آن نیز می‌تواند مد نظر بسیاری از خریداران باشد. با توجه به حجم بالای توریست‌هایی که در فصول مختلف سال به شمال سفر می‌کنند، می‌توان به اجاره آپارتمان به مسافران به عنوان یک منبع درامد نگاه کرد. اما از نقطه نظر تفریحی نیز آپارتمان‌ها گزینه‌های مطلوبی می‌باشند. آپارتمان ساحلی در شمال، آپارتمان جنگلی در شمال و یا آپارتمان روستایی در شمال، همگی از گزینه‌های جذابی برای سکونتی سرشار از آرامش، امن و مقرون به صرفه در شمال محسوب می‌شوند.

مزایای خرید خانه در شمال
مزایای خرید خانه در شمال کشور: وضعیت آب و هوای استان های پرجمعیت و کلان شهرهای کشور به گونه ای است که زندگی را برای شهروندان آن سخت و دشوار ساخته است.

آلودگی هوا که این روزها در صدر اخبار محیط زیستی قرار دارد در شهرهای شمالی وجود ندارد

و همواره به دلیل بارندگی زیاد و وجود دریا، تالاب و جنگل ها شاهد هوای پاک در این استانها هستیم.

رشد چشمگیر صنعت ساختمان
اگر اندکی با بازار ملک آشنایی داشته باشید قطعا میدانید که در سالهای اخیر بازار مسکن

در استانهای شمالی به نسبت سایر استانها از اقبال بیشتری برخوردار است و

فعالان عرصه ساخت و ساز خانه هایی در ابعاد مختلف برای سلیقه های مختلف ساخته اند.

و حتی تعداد زیادی از این خانه ها در حال پیش فروش هستند.

البته نباید فراموش کرد که قیمت مسکن در استانهای شمالی همچنان نسبت به

استانهای بزرگو صنعتی و کلان شهرها ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

فرصتهای مناسب شغلی و اقتصادی
وجود مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ورودی های مرزی، دریا و تالاب، بازارهای سنتی و هفتگی، صنایع دستی،

کشاورزی و دامداری از جمله مواردی است که یک فعال اقتصادی میتواند از آنها به عنوان یک ویژگی و فرصت اقتصادی استفاده نماید.

همچنین معافیتهای اقتصادی و مالیاتی مناطق آزاد در این استانها بسیاری از تجار را بر آن داشته تا استانهای شمالی سرمایه گذاری نمایند.

مکانهای تفریحی متعدد
اگر ساکن یکی از استانهای شمالی باشید و دلتان گرفته باشد راه های زیادی وجود دارد که بتوانید از خستگی های

روزمره نجات پیدا کنید کافی است سری به ساحل دریای کاسپین بزنید و نگاه کردن

به امواج زیبای آن افکار منفی خود را به دریا بسپارید.

و یا دیدن لاله های تالابی و پرندگان زیبای مهاجر قطعا حال و هوای شما را عوض خواهد کرد.

همچنین مناطق آزاد و مجموعه های بزرگ اقتصادی فرصت های ویژه ای را برای

تفریح در شمال کشور فراهم کرده اند.

آرامش و آسودگی خاطر
استانهای شمالی کشور همواره از نظر امنیت در سطوحی بالایی قرار دارند و میزان بزه در آنها بسیار پایین است.

این شهرهای استانها از هیاهوی کلان شهرهای بزرگ کشور به دور هستند و خانواده شما قطعا با زندگی در شمال

کشور از آرامش بیشتری برخوردار خواهند بود.

املاک جهان

نکات قابل توجه در خرید آپارتمان در شمال

خرید آپارتمان در شمال اگر به درستی انجام گیرد می‌تواند یک گام پرسود و درست در زندگی شما باشد. اگر مایل به خرید آپارتمان در شمال هستید، حتما پیش از تصمیم گیری تمامی جوانب امر را بررسی کنید و با آگاهی کامل اقدام به خرید کنید تا خیالتان از آینده این تصمیم آسوده باشد. در خرید آپارتمان در سرخرود باید نخست به این نکته توجه کنید که موقعیت جغرافیایی ملک به چه صورت است.

به طور مثال بسیاری از اوقات آپارتمان‌هایی را به عنوان آپارتمان ساحلی همراه با چشم انداز دریا به شما معرفی می‌کنند که به سختی و با ایستادن بر سر انگشتانتان می‌توانید ذره‌ای از دریا را از این آپارتمان‌ها ببینید! همچنین گاها آپارتمانی با چشم انداز دریا به شما معرفی می‌شود که به زودی قرار است در زمین مقبل آن برجی بلند مرتبه ساخته شود و در نتیجه امکان بهره مندی از زیبایی‌های دریا از شما گرفته خواهد شد.

لذا پیش از خرید به وضعیت محیطی آپارتمان و املاک اطراف آن توجه کافی را داشته باشید. همچنین اگر مایل به سکونت در مناطق کم رفت و آمد و دسترسی به سواحل آرام و خلوت هستید، شاید خرید آپارتمان شمال در شهر‌ها و مراکز پر جمعیت خیلی برای شما مطلوب نباشد. در این صورت خرید آپارتمان ساحلی در شمال و در روستاها را امتحان کنید!

در سال‌های گذشته در بسیاری از روستاهای ساحلی خصوصا در سرخرود آپارتمان‌های زیادی ساخته شده که می‌توانند برای شما جذاب باشند. جدا از این موضوعات، توجه به بحث حقوقی املاک و سند ملک‌ها همواره توصیه می‌شود. همیشه پیش از خرید ملک در شمال استعلامات لاز را جهت اطمینان از بی مشکل بودن مدارک حقوقی دریافت کنید تا خریدی بی‌دردسر را تجربه کنید.

به سراغ مشاورین املاک معتبر بروید

مشاور املاکی که درک درستی از منطقه و قیمت‌ها داشته باشد، قطعا می‌تواند خریدار را به درستی راهنمایی کند. بهتر است به سراغ مشاور املاکی بروید که وب‌سایتی به همراه جزئیات و تصاویر کاملی از ویلا داشته باشد که بتوانید راحت تصمیم بگیرید. حتما از مشاور املاک، اطلاعاتی در مورد قیمت کلی املاک منطقه و رشد اقتصادی آن دریافت کنید. حتی می‌توانید نتایج را با تحقیقات قبلی که انجام داده بودید، تطبیق بدهید.

اگر در حال خرید باغ ویلا هستید، تا لحظه نوشتن قرارداد کتبی خود را مالک ندانید و بر روی قول و قرار‌‌‌های شفاهی حسابی باز نکنید. صرفا نوشتن قولنامه شما را صاحب ملک نمی‌کند و قولنامه فقط همان قول و قراری است که بین خریدار و فروشنده به صورت مکتوب در آمده است. در صورتی که نوشتن قرارداد، مبایعه نامه است که تضمین می‌کند شما صاحب ملک هستید.


آدرس

ایران، مازندران، سرخرود

تماس

تلفن همراه : ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸
ایمیل : info@amlakjahann.ir

ساعات کاری

همه روزه از ساعت 9 الی 21

پیام بگذارید