websazanadmin ۴ شهریور ۱۴۰۲ 0 نظر

نکات خرید آپارتمان در بابلسر

خرید آپارتمان در بابلسر

نکات خرید آپارتمان در بابلسر | قطعا هر فردی این رویا را در سر خود دارد که در شهری زیبا و خوش آب و هوا در شمال کشور صاحب یک آپارتمانی مدرن با مناظری دیدنی شود. شهر بابلسر می‌تواند یکی از بهترین شهر‌ها برای سرمایه گذاری شما باشد.

خرید آپارتمان در بابلسر

خرید آپارتمان، مسکن و هرگونه ملک دارای نکات ریز و درشت زیادی است. در حین خرید ملک توجه به یکسری نکات الزامی است در غیر اینصورت خریدار با انواع مشکلات حقوقی و غیره روبرو خواهد شد. برای خرید و فروش املاک خریدار باید به موارد متعددی توجه نماید.

برخی از این نکات کاربردی بوده و مربوط به ملک خریداری شده است و برخی دیگر نکات حقوقی است. اگر تصمیم به خرید آپارتمان دارید خواندن این مطلب به شما توصیه می‌شود.

برخی نکات کوچک وجود دارند که ممکن است در هنگام خرید مسکن مورد توجه قرار نگیرند به ویژه در صورتیکه افراد برای خرید و فروش مسکن کار‌های بسیار زیادی را باید انجام دهند. در ادامه به بررسی نکات کاربردی و حقوقی مهمی که در هنگام خرید آپارتمان باید مورد توجه قرار داد اشاره می‌شود.

املاک جهان

خرید آپارتمان در بابلسر
خرید آپارتمان در بابلسر

اطلاعات اولیه که لازم است هنگام خرید و فروش آپارتمان بدانید

برای خرید یک آپارتمان، حتما باید یک سری نکات لازم را رعایت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. درواقع این نکات به شما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به این مسئله داشته باشید. در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم.

۱- مواظب هزینه‌های اضافی باشید. بعضی وقت‌ها، بعد از خرید آپارتمان، یک‌سری هزینه‌های اضافه به مانند هزینه سند یا دفتر ثبت اسناد به دوش شما می‌افتد. پس به خاطر داشته باشید که قبل از خرید آپارتمان، حتما تبصره‌های قرارداد را با دقت بخوانید.

۲- حواستان باشد که قبل از خرید آپارتمان، استحکام آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله، مقاوم است.

۳- مراقب باشید که آپارتمان، چند واحد دارد. معمولاً بهترین نوع آپارتمان، یک آپارتمان با ۱۵ الی ۲۰ واحد است. چون اگر کمتر از این تعداد باشد؛ مدیریت سخت می‌شود و اگر بیشتر باشد؛ کثرت جمعیت و سر و صدا ایجاد می‌شود.

۴- سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر آپارتمان می‌باشد. سعی کنید قبل از خرید آپارتمان، یک متخصص سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی را به آپارتمان بیاورید تا تمامی آن‌ها را بررسی کند و اگر مشکلی وجود داشت به شما اعلام کند.

۵- شوفاژخانه و موتورخانه هم مانند سیستم گرمایشی و سرمایشی، یکی از بخش‌های اساسی هر آپارتمان است. حتماً بررسی کنید که سیستم اعلام حریق و پنجره در موتورخانه وجود داشته باشد.

۶- حتماً به زیبایی و ظاهر آپارتمان دقت کنید؛ چه زیبایی داخلی و چه زیبایی خارجی. دقت کنید که در نمای ساختمان از سنگ‌هایی مثل گرانیت استفاده شده باشد، چون علاوه بر زیبایی خاص این سنگ؛ در شست و شو راحت تر و کم هزینه‌تر است.

۷- عایق کاری نیز باید به صورت دقیق و اصولی انجام شده باشد.

و ……..

نکات خرید آپارتمان در بابلسر

هنگام خرید خانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

همه ما در طول زندگی خود کم و پیش با مراحل خرید خانه آشنا می شویم، اما اگر بخواهیم برای اولین بار برای خود یک سر پناه خریداری کنیم، باید نکات زیادی را در نظر داشته باشیم، زیرا همان طور که مستحضر هستید خرید خانه هزینه‌های زیادی را در بر می‌گیرد. در ادامه مطالب چند مورد از مهم ترین نکاتی که باید به آن‌ها توجه شود ذکر شده است:

1-اطمینان از حقیقی بودن مالک خانه 

یکی از مهم ترین نکات حقوقی خرید منزل شناساسایی مالکیت فروشنده می باشد، که بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه شما قرار است برای خرید منزل هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید، باید از مالک اصلی منزل اطمینان را داشته باشید. برای این کار می توانید از فروشنده اسناد رسمی را استعلام بگیرید.

2-خرید خانه را بدون واسطه انجام دهید

اکثر کارشناسان فعال در مجموعه املاک جهان، بر این باورند که خرید خانه باید بدون واسطه انجام شود. بنابراین شما باید تا جایی که امکان پذیر است، با فروشنده و مالک اصلی ملک معامله را انجام داده و با نماینده آن‌ها قرارداد نبندید.

3-بررسی دقیق سند خانه و درنظر گرفتن وضعیت سند

لازم به ذکر است که علاوه بر آشنایی با مالک اصلی خانه باید شرایط دقیق منزل و وضعیت سند آن را نیز مد نظر قرار دهید، اگر شما می خواهید برای خرید خانه یک معامله بدون دردسر انجام دهید.

باید هنگام عقد قرارداد علاوه بر بررسی اسناد مالک اصلی، وضعیت ملک را نیز در دفتر اسناد رسمی بررسی کنید.

نکات خرید آپارتمان در بابلسر

خرید آپارتمان در بابلسر
خرید آپارتمان در بابلسر

4-ارزیابی دقیق توان مالی خود

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات قابل توجه در زمان خرید خانه بررسی هزینه قابل پرداخت است، شما با این کار می توانید با توجه به نیاز خود یک خانه مناسب تهیه کنید.

5-خانه از قبل در رهن کسی نباشد

از نکات حائز اهمیت در مورد خرید خانه توجه به رهن یا توقیف نبودن منزل است. لازم به ذکر است که به منزلی که در توقیف یا رهن نباشد، ملک آزاد یا طلق گفته  می شود.

6-بررسی با جزئیات دقیق از منزل 

بررسی منزل جهت عدم دارا بودن عیب و نقص‌های احتمالی بسیار حائز اهمیت است. حتی اگر صاحب منزل از بی‌عیب و نقص بودن منزل به شما میگوید، شما حتماً باید بررسی‌های لازم را انجام دهید، زیرا در برخی از مواقع عیب‌های آن به صورت پنهان هستند، یا مالک قصد پنهان کردن عیوب منزل را دارد. بنابراین باید به طور کامل بررسی‌های لازم از منزل را انجام شود.

7-توجه به مفاصا حساب

اکثر منازل به دستگاه‌های دولتی بدهکار هستند، بنابراین صاحب ملک باید بدهکاری‌ها را قبل از فروش پرداخت کند، همچنین فرد فروشنده باید شارژ و دیگر مسائل مربوط به آپارتمان را به طور کامل تسویه کند و خریدار باید صحت و تایید مفاصا حساب را از اداره های مالیات و شهرداری انجام بدهد.

8-مراجعه به بنگاه املاک معتبر

همه ما می‌دانیم که برای خرید ملک باید به بنگاه املاک مراجعه شود، اما یک نکته حائز اهمیت  که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، مراجعه به بنگاه املاک معتبر است.

با توجه به اینکه امروز کلاهبرداری‌ها افزایش یافته است، باید به بنگاه املاک معتبر مراجعه کرد، تا هیچ گونه کلاه برداری و سوء استفاده انجام نشود.

نکاتی که در زمان خرید ملک و پس از خرید  باید به آن توجه شود:

1. قبل از این که قولنامه را امضا کنید نشانی و مشخصات دقیق ملک را بار دیگری بررسی کنید.

2 .چنانچه برای خرید خانه تردید دارید سعی کنید کمترین مبلغ ممکن را به عنوان پیش پرداخت در اختیار فروشنده قرار دهید با انجام این کار در صورت پشیمان شدن کمترین خسارت به شما وارد می شود.

3. دقت داشته باشید که بعد از تنظیم مبایعه نامه 30 تا 40 روز فرصت دارید تا  روند قانونی نقل و انتقالات سند تکمیل شود اگر در زمان تعیین شده این کار را انجام ندهید مبایعه نامه شما باطل می‌شود.

4. کد رهگیری ملک را برای معاملات مسکن دریافت کنید.

5. به هیچ وجه خانه توافقی را خریداری نکنید. بدین معنا که خانه ای را خریداری نکنید که در رهن بانک یا مراجعه قضایی است.

6. دقت کنید که بدهکاری های ملک پرداخت شده باشد، که فروشنده باید قبل از تحویل ملک بدهکاری یا هزینه هایی که باید به اداره مالیات و شهرداری پرداخت شود را تسویه کند.

ما همیشه مشتاق شنیدن صدای شما هستیم!

برای خرید ویلا در شمال با مشاوران ما در تماس باشید

آدرس

ایران ، مازندران ، سرخرود

تماس

تلفن همراه : ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸


ایمیل : info@amlakjahann.ir

ساعات کاری

همه روزه از ساعت 9 الی 21

پیام بگذارید