websazanadmin ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ 0 نظر

خرید ویلا در سرخرود

خرید ویلا در سرخرود

خرید ویلا در سرخرود | برای خرید ویلا در سرخرود و شهر‌‌های شمالی کشور، بهتر است نکاتی که برای خرید ویلا لازم است را لیست کرده و با دقت و حوصله آن‌ها را بررسی نمود. سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید کرد. در ادامه به شرح برخی از مهم‌ترین نکات خرید ویلا در سرخرود می‌پردازیم با ماهمراه باشید.

خرید ویلا در سرخرود

در حال حاضر دلایل زیادی برای خرید ویلا وجود دارد که به عنوان یکی از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دلایل اقتصادی و تورم زیاد سال‌های اخیر اشاره نمود. بسیاری از افراد جهت حفظ ارزش سرمایه خود تصمیم به انجام سرمایه گذاری‌های گوناگون می٬گیرند که یکی از کم ریسک‌ترین آن‌ها خرید ویلا بوده که این روش نسبت به روش‌های پر ریسک به عنوان مناسب‌ترین گزینه از هر جهت به شمار می‌آید. سرمایه گذاری در بخش خرید ویلا در شمال می‌تواند پس از گذشت چند سال علاوه بر حفظ کردن ارزش سرمایه مبلغ آن را با افزایش نسبی خوبی مواجه نماید. البته تنها یکی از دلایل خرید ویلا سرمایه گذاری است و بسیاری از افراد برای فرار از سر و صدا و آلودگی کلان‌شهر‌ها تصمیم به خرید این ملک با ارزش می‌گیرند که با این کار زمینه‌های لازم برای گذراندن اوقات فراغت خوش و آرام در یکی از بهترین جاهای کشور فراهم می‌گردد. با این اوصاف می‌توان ویلا شمال را به عنوان یکی از مناسب‌ترین گزینه های موجود برای خرید ملک برشمرد.

خرید ویلا در سرخرود

خرید ویلا در سرخرود
خرید ویلا در سرخرود

چرا به سراغ خرید ویلا در شمال برویم؟


آمار نشان می‌دهد که در میان حجم عمده‌ای از پروژه‌های ساخت و ساز ویلا، تعداد بیشتری از ویلاها در شمال کشور ساخته می‌شوند و علت این امر در چند مورد خلاصه می‌شود:

1- اولین و مهمترین عامل، شرایط اقلیمی استان‌های شمالی کشور است. آب و هوای مرطوب، بارندگی‌های فصلی و… شرایطی بسیار خوشایند را ایجاد نموده و به خصوص برای افرادیکه به بیماری‌های تنفسی مبتلا هستند، زندگی در چنین مناطقی از هر درمانی دارویی بهتر اثر می‌کند.

2- در استان‌های شمالی کشور موقعیت کشاورزی برای تنوع وسیعی از محصولات وجود دارد. من جمله می‌توان به کشت و کار برنج، باغ های مرکبات، مزارع چایی و… اشاره نمود.

بنابراین شما با خرید ویلا در شمال نه تنها محلی مناسب برای تفریح و زندگی کوتاه مدت را انتخاب نموده‌اید، بلکه این اطمینان را خواهید داشت که سرمایه‌گذاری برای خرید ویلا در این منطقه، آینده‌دار بوده و در صورتیکه شرایط مالی خوبی پیدا کنید می‌توانید وارد فعالیت‌های کشاورزی شوید.

3- وجود دریا در منطقه شمالی کشور از جمله دیگر مواردی است که پیمانکاری ویلا در این قسمت را پررونق نموده است. به جرات می‌توان گفت که 90 درصد مشتریان برای خرید ویلا تمایل دارند در منطقه‌ای سکونت داشته باشند که نزدیک به دریا است.

نکاتی که باید قبل از خرید ویلا در شمال و سرخرود بدانید

1) با اصطلاحات کلیدی و مهم در املاک شمال آشنا شوید

بسیاری از مشتریان خرید ویلا در شمال با اصطلاحات کلیدی و رایج برای معاملات املاک شمال آشنا نیستند. اگر می‌خواهید ویلا بخرید یا زمین بخرید یا حتی آپارتمان ساحلی در شمال بخرید، باید از یک‌سری از این واژه‌ها و اصطلاحات مطلع باشید.

اصطلاحاتی که برای خرید ویلا در شمال به کار می‌رود شامل آتشگاه ویلا، اکازیون، ویلا تریبلکس و ویلا دوبلکس، تی وی روم در ویلا، مستر خواب در ویلا و … است. به شرطی می‌توانید ویلای خوب پیدا کنید که این اصطلاحات را بدانید. یک مشاور املاک باتجربه در کنار شما می‌تواند این موارد را برای شما توضیح دهد.

2) قیمت خرید ویلا در شمال چقدر است

یکی دیگر از نکات مهم که در خرید ویلای شمال اهمیت دارد و در نگاه اول نظر مشتری را جلب می‌کند، قیمت خرید ویلا است. در تصمیم‌گیری خرید ویلای زیبا در مازندران به این فکر کنید که بودجه مالی شما چقدر است و در کنار آن، سایر هزینه‌های ماهانه را نیز در نظر بگیرید.

اگر ویلای فول فرنیش بخرید، تمام لوازم و وسایل در ویلا آماده است؛ در غیر این صورت، پس از خرید ویلا در شمال باید به خرید لوازم و وسایل و تمام تجهیزات فکر کنید، که در این صورت بودجه مجزایی نیاز دارید.

3) موقعیت مکانی ویلا و همسایگی آن را بررسی کنید

نکته بعدی برای خرید ویلا در شمال این است که یکی از شهرهای مازندران را برای این کار انتخاب کنید. اگر نوشهر، چمستان، محمودآباد یا سرخرود را انتخاب کردید در همان مناطق به دنبال خرید ویلا باشید. شاید هم به آپارتمان ساحلی علاقه دارید که پیشنهاد ما به شما، آپارتمان‌های ساحلی سرخرود است. رامسر، بابلسر، متل قو، آمل، نور و رویان و چالوس شهرهای دیگر مازندران هستند که برای خرید ویلا به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جستجوی ویلا در تمام این مناطق، کار دشواری است. اگر از مشاوران املاک مسلط به این مناطق کمک بگیرید، متناسب با شرایطی که در نظر دارید، ویلاهای مورد نظر به شما معرفی می‌شود.

در مرحله بعدی خرید ویلا در شمال، برای بازرسی ساختمان ویلا اقدام می‌کنید که در این صورت باید همسایگی و محله اطراف را بررسی کنید. مسیرهای دسترسی به ویلا باید هموار و نزدیک به امکانات شهری و روستایی باشد.

بهتر است در محله اطراف ویلا، قدم بزنید؛ وضعیت ساختمان ها و محله‌های اطراف را بررسی کنید؛ و از همه مهم‌تر، مطمئن شوید که همسایگی ویلا امنیت کافی را دارد. بهترین گزینه خرید ویلا در شمال با امنیت کامل، ویلاهای شهرکی هستند.

4) گزینه های خرید ویلا در شمال را با هم مقایسه کنید

راه کار دیگری که در خرید ویلا در شمال به شما پیشنهاد می‌دهیم این است که پس از بازرسی چند ویلا برای خرید در بهترین مناطق مازندران، این گزینه‌ها را در کنارهم مقایسه کنید. باید بدانید که ویلاها چه برتری نسبت به هم دارند؛ مزایا و معایب هر کدام چقدر است؛ قیمت آن‌ها چگونه محاسبه می‌شود و چه قدر می‌توانید روی قیمت کل ویلا تخفیف بگیرید.

توجه کنید که هزینه‌های خرید ویلا در شمال از هزینه‌های جانبی متفاوت هستند. اگر ویلای نوساز بخرید، هزینه‌های تعمیرات، نگهداری را حداقل تا ۱۰ سال اول ندارید، اما اگر ویلای چند سال ساخت بخرید ممکن است هزینه‌های تعمیرات و نگهداری یا بازسازی ویلا در طولانی مدت برای شما مشکل ساز شود. درباره ویژگی‌های هر ویلا در هر منطقه‌ای که بازرسی می کنید، با مشاور املاک صحبت کنید. تنها در این صورت است که می توانید ویلای مورد نظر خود را پیدا کنید.

5) از یک مشاور املاک حرفه‌ای کمک بگیرید

به عنوان آخرین نکته برای خرید ویلا در شمال توصیه می کنیم تمام مراحل فوق را در کنار یک مشاور املاک حرفه‌ای دنبال کنید. مشاوران املاک اول خونه با به کارگیری کارشناسان مجرب در زمینه خرید ویلای شمال، خرید آپارتمان در شمال و حتی پروژه های پیمانکاری و ساخت ویلا در مازندران، در تمام مراحل معاملات املاک و اجرای پروژه‌ها همراه شما هستند.

خرید ویلا در سرخرود

خرید ویلا در سرخرود
خرید ویلا در سرخرود

چه مدارکی را برای خرید ویلا باید بررسی کنیم؟


هنگام خرید ویلا بهتر است قید ویلاهای قول‌نامه‌ای را بزنید. سراغ ویلاهایی بروید که سند شش‌دانگ عرصه و اعیان، پروانه ساخت، پایان کار و سند تفکیکی دارند. اگر ویلای شهرکی با سند مشاع می‌خرید اطمینان حاصل کنید که امکان تفکیک سند در آینده وجود داشته باشد.

خرید ویلایی که در منطقه‌ای با کاربری غیر از مسکونی ساخته شده نیز در آینده شما را به دردسر می‌اندازد. باید بدانید که اگر کاربری زمین توریستی یا گردشگری، تجاری، کشاورزی یا باغی باشد احداث ساختمان مسکونی در آن زمین مجاز نیست.

اگر شما ویلایی را بخرید که در چنین زمین‌هایی ساخته شده‌اند در آینده با مشکل مواجه می‌شوید. به‌خصوص که فروشندگان معمولا این ویلاها را با قیمتی بسیار پایین‌تر از بازار می‌فروشند تا خریداران را وسوسه کنند. شما نباید در دام این وسوسه بیفتید.

قبل از خرید ویلا می‌توان از مراجع معتبر استعلام گرفت که آیا زمین کاربری مسکونی دارد یا خیر. ضمن اینکه سعی کنید قبل از خرید ویلا از محلی‌ها یا افراد مختلف پرس‌وجو کنید تا خدای نکرده سرتان کلاه نرود.

مورد دیگر توجه به طرح آزادسازی سواحل شمال کشور است. این قانون چندین سال است که تصویب شده و در مناطقی نیز اجرایی شده است. بر اساس این قانون هیچ‌‌یک از ویلاهای لب دریا نباید ساحل اختصاصی داشته باشند تا عموم مردم بتوانند به ساحل دسترسی پیدا کنند. اگر فروشنده یا مشاور املاک منکر اعمال این قانون بر ویلای فروشی شدند به حرفشان اعتماد نکنید و از شهرداری منطقه استعلام بگیرید تا به هوای ساحل اختصاصی مجبور به پرداخت مبلغ بیشتر نشوید.

ما همیشه مشتاق شنیدن صدای شما هستیم!

برای خرید ویلا در شمال با مشاوران ما در تماس باشید

آدرس

ایران ، مازندران ، سرخرود

تماس

تلفن همراه : ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸


ایمیل : info@amlakjahann.ir

ساعات کاری

همه روزه از ساعت 9 الی 21

پیام بگذارید